Odpowiedzi

2010-01-14T18:59:53+01:00
R:
15,5:3,75=4.1(3)zł

:* MAM NADZIEJE ŻE DOBRZE :*
2010-01-14T19:03:24+01:00
Za 3 i 3/4 bananów zapłacono 15 i 1/2 zł.Ile kosztuje 1kg bananów?

3 3/4kg=15 1/2zł
1kg=x

x=15 1/2 *1/3 3/4=

31/2
------=
15/4

31/2*4/15=124/30=4 4/30=4 2/15
2010-01-14T19:03:56+01:00
3,75kg bananow = 15,50zl

15,50zl : 3.75 = 4.1(3)zł

kilogram bananow kosztuje 4.1(3)zł.

Pozdrawiam i licze na najlepsza !