Potrzebuje ten układ !! pilnee !

zad.
Ola za 4 gumki do włosow i 6 spinek zaplacila 4,80zl. Monika kupila w tym samym sklepie jedna gumke i 10 spinek i zaplacila 4,60zl. Jaka była cena jednej gumki a jaka spinki ?? (układ równań)

zad2.
Państwo Wodzinscy zużyli w marcu 6m³ wody zimnej i 7m³ wody cieplej. Zaplacili za to 54 zl. W kwietniu za zuzycie 7m³ wody zimnej i 6m³ wody cieplej zaplacili 50zl. Ceny wody w marcu i w kwietniu byly takie same.Ile kosztuje 1m³ wody zimnej a ile cieplej ?? (układ)

1

Odpowiedzi

2010-01-14T19:21:50+01:00
X-cena gumki
y-cena spinki

4x+6y=4,8
x+10y=4,60
to jest sam układ równań :D
odp. Jedna gumka kosztuje 60 gr a spinka 40 gr.

x - cm3 wody cieplej
y - cm 3 wody zimnej
6x+7y=54
7y+6x=50
Możesz mieć pewność że to są dobre układy równań bo rozwiązywałam je na lekcji :P