Odpowiedzi

2010-01-14T21:43:00+01:00
X-cena 1 gumki
y-cena 1 spinki

4x+6y=4,8
x+10y=4,6 |* (-4)

4x+6y=4,8
-4x-40y=-18,4
+_____________
-34y=-13,6 |(-34)
y=0,4

y=0,4
x+4=4,6

y=0,4
x=4,6-4

y=0,6
x=0,4

odp. cena jednej gumki wynosi 0,6 zł, a cena jednej spinki wynosi 0,4 zł.

licze na naj :)
4 3 4
2010-01-14T21:44:32+01:00
Ola :
4 gumki - 4,80 zł
1 gumka - x
4,80 : 4 = 1,20 zł

Monika
1 gumka + 10 spinek - 4,60 zł
4,60 zł - 1,20 zł = 3,40 zł
3,40 zł : 10 = 0,34zł

Odp: Gumka kosztuje 1,20 zł, a spinka 0,34zł

/Edit
Czy wy nie zauwazyliscie ze Ola kupila 4 gumki za 4,80 zl w sklepie X a pozniej Monika 1 gumke i 10 spinek w sklepie X ?
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-14T21:48:01+01:00
DANE:
cena gumki: x
cena spinki:y

4x+6y=4,8
x+10y+4,6 /(-4)
4x+6y=4,8
-4x-40y=-18,4
______________
-34y=-13,6 /(-34)
y=0,4
x+10y=4,6
x+10*0,4=4,6
x=0,6
Odp: Gumka kosztuje 60gr,a spinka 40gr.
2 5 2