Odpowiedzi

2010-01-14T21:45:38+01:00
Koleżanki i koledzy! Czy niesienie pomocy osobom potrzebującym może sprawiać nam przyjemność? Większość z was pewnie zastanawia się czy przez niesienie pomocy stajemy się lepsi? Jednakże niektórzy ludzie udzielają jej z potrzeby serca, ponieważ nie jest im obojętne nieszczęście innych, tacy ludzie są wrażliwi na ludzką krzywdę. Istnieje wiele organizacji, których celem jest pomoc potrzebującym. Zrzeszają one ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie pracują dla innych. Działają oni m.in. w hospicjum gdzie przebywają ludzie terminalnie chorzy. Dla nich obecność wolontariuszy, z którymi nawet rozmowa wpływa kojąco na ich psychikę i samopoczucie, sprawia, że w ostatnich chwilach nie czują się samotni i opuszczeni. W rozmowach tych starają się poruszać tematy śmierci, do której przygotowują się psychicznie, aby nie była dla nich tak przerażająca. Wolontariusze organizują także pomoc w czasie klęsk żywiołowych, przykładem może być powódź, która miała miejsce w 1996r.Osoby te organizowały zbiórkę leków, czystej wody ,pościeli ,kocy i innych najpotrzebniejszych rzeczy, ponieważ powodzianie stracili dorobek całego życia oraz dach nad głową. W takich akcjach wolontariusze przydzielani są także do pracy nad segregowaniem zebranych darów, wówczas przydaje się każda para rąk. Wy także możecie bezinteresownie pomagać innym, zgłaszając się do odpowiednich organizacji i instytucji, jakim jest np. schronisko dla zwierząt. Bierzcie przykład z klasy 2b ,która zorganizowała zbiórkę karmy ,pieniędzy i innych najpotrzebniejszych dla zwierząt rzeczy ,które przekażą do schroniska.
2 2 2
2010-01-14T21:54:29+01:00
Drodzy koledzy i koleżanki!
Tematem mojego przemówienia będzie prośba o pomoc niepełnosprawnym uczniom naszej szkoły.
Kochani, pamiętajcie, to, że teraz macie sprawne ręce i nogi nic nie znaczy, bo w każdej chwili możecie skończyć jak oni. Starajcie się ich wspierać, pokażcie im, że są równi, że niczym się nie różnią!
Pomóżcie im w drodze do domu, spytajcie jak się czują.
Każdy z Was, kto wykona dobry uczynek i wspomoże kolegów będzie usatysfakcjonowany i szczęśliwy, zapewniam!
Dlatego apeluję do Was, pomagajcie, a pomoc wróci do Was z trzykrotną siłą!
2 4 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-14T21:56:15+01:00
Witam zebranych kolegów.
Chciałabym dzisiaj poruszyć temat niepełnosprawnych w naszej szkole.
Jak wiadomo jest to nieliczna grupa uczniów naszej szkoły, jednak potrzebują szczególnej uwagi.
Potrafimy poradzić sobie w każdej sytuacji, obronną ręką wychodzimy z większości stawianych nam zadań i z większością problemów dajemy sobie radę. Jednak nasi rówieśnicy, nasi koledzy, mają więcej problemów z którymi muszą się zmagać, na ich drodze staje więcej przeciwności losu, choćby nawet takich jak dostać się do biblioteki umieszczonej na piętrze, jak poradzić sobie w wąskiej ubikacji, gdy ktoś inny zajął tą która była przeznaczona specjalnie dla nich... Znajdą się wśród nas również tacy, którzy widząc niepełnosprawnego kolegę, który zmaga się z jakimś problemem, przechodzi obok obojętny, nie podając pomocnej dłoni. To nie jest postawa godna pochwały, bo przecież kiedyś to my możemy potrzebować pomocy, choćby w tak banalnych sprawach jak odrobienie zadania które zadał nauczyciel.
Dlatego apeluje do was drodzy koledzy, nie bądźmy nieczułymi egoistami, pomóżmy bliźnim w potrzebie. Nie tylko niepełnosprawnym, ale im szczególnie starajmy się nie utrudniać życia, bo przecież los i już wystarczająco ich doświadcza poprzez ich ciężką chorobę. Okażmy serce drugiemu człowiekowi, bo gdy tego nie zrobimy, przyjdzie czas że nam też nikt tego serca nie okaże w chwili kiedy będziemy tego naprawdę potrzebować.
Pokażmy, że jesteśmy dobrymi ludźmi i mamy serce.
Dziękuję.
6 4 6