Polski :D
Napisz wywiad z Pinokiem min. 5 pytań

Matma

Równik ma około 40000km. długości . ile razy trzeba było by przejechać Ziemię wzdłuż równika aby przejechać 1 000 000 km. ?


2) Za 12 egzemplarzy zapłacono 28zł. 40 gr. jeden egzemplarz kosztuje:

a) 3 zł.

b) 3,50
c) 4 zł.

d. 3,20

Zrób Działania


3) zmywarka kosztuje 2000zł. gdy kupuje sie ja na raty doliczna jest kwota 400 zł. ile wynosi miesięczna rata jeżeli okres spłaty rozłożony jest w równych ratach na 2 lata

4) Ania kopiła na raty lodówkę za 1740zł. przy obliczeniu wysokości raty doliczono 156zl za ubezpieczenie i 48 zl. za transport do domu jaka jest miesięczna jeżeli została rozłożona na 1 rok w równych ratach

5) na opakowaniu proszku do parnia jest informacja ze do pralki trzeba wsypać 200g. proszku ile razy mozna zrobic pranie jezeli w opakowaniu jest 1800g proszku jaka jest cena proszku żłuzytego na jedno pranie jeżeli cale opakowanie kosztuje 20zl 70gr.


1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-15T15:03:17+01:00
Polski:
1. Kto pomógł ci stać się chłopcem?
2. Kiedy zrozumiałeś, że warto być grzecznym chłopcem?
3. Dlaczego postępowałeś źle?
4. Które zdarzenie było dla ciebie najbardziej przykre i dlaczego?
5. Czy zdarza ci się nadal kłamać?

Matematyka:
1) 1 000 000 : 40000 = 25
odp: tzreba przejechac 25 razy
2) W tym zadaniu sie chyba pomylilas chodzilo chyba o 38.4 a nie 28.4
ale chodzi o odpowiedz D bo 38.4 : 12 = 3.2
3) 2000zł+400zł= 2400zł
2400zł : 24 = 100zł
odp. miesięczna rata wynosi 100zł
4) 1740zł + 156zł + 48zł= 1944zł
1944zł : 12 = 162zł
odp: rata wynosi 162 zł
5) 1800g : 200g = 9
odp. starczy na 9 razy.
20,70 : 20g = 2.3 zł
odp. cena proszku zuzytego na jedno pranie kosztuje 2 zł 30gr.
4 3 4