Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-15T17:04:46+01:00
Za 2 grapefruity i 6 owoców kiwi zapłacono 4, 50 gr.
Cena jednego grapefruita była 1,5 razy wyższa od ceny owcu kiwi.
Ile kosztował 1 grapefruit, a ile jeden owoc kiwi?
PROSZĘ O ROZWIĄZANIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DZIĘKUJĘ!!!!!!!


2g+6k=4,50
g=1,5k

3k+6k=4,50 |:9
g=1,5k

k=0,50
g=0,75

Odp.: Kiwi kosztuje 50 gr,a grapefruit 75 gr :)
2010-01-15T21:43:53+01:00
X- cena grejpfruta
y- cena kiwi

2x+6y= 4,5
x= 1,5y

2(1,5y)+6y=4,5
x=1,5y

9y=4,5/:9
x=1,5y

y=0,5
x=0,75

Odp.:Jeden grejpfrut kosztował 0,5zł, a kiwi 0,75zł.