1. zmieszano 2 kg cukierków po 12,50 za 1 kg i 3 kg cukierków po 10 zł za 1 kg. Jaka powinna być cena 1 kg tej mieszanki?
a- 11,25 zł
b- 11 zł
c- 12zł
d- 11,50 zł

2. Pole powierzchni czworościanu foremnego o krawędzi 5 cm wynosi:
a 20 cm²
b 20√3 cm²
c 25√3 cm²
d 25√3 cm³


3. Promień okręgu opisanego na trójkącie równobocznymo boku 6 cm wynosi:
A. 6cm
B. 2√3 cm
C. 3√3 cm
D.√3 cm

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-15T19:49:55+01:00
1. zmieszano 2 kg cukierków po 12,50 za 1 kg i 3 kg cukierków po 10 zł za 1 kg. Jaka powinna być cena 1 kg tej mieszanki?

1 rodzaj - 2kg*12,50zł
2 rodzaj - 3kg*10,00 zł

1rodzaj+2rodzaj=
25zł+30zł=55zł

55zł - 5kg
xzł - 1kg

x-1*55/5
x=11

odpowiedz b


3. Promień okręgu opisanego na trójkącie równobocznymo boku 6 cm wynosi:

B. 2√3 cm