Odpowiedzi

2010-01-16T09:42:21+01:00
136 - 8
136/8=17zł
952/136=7
Odp: 1 kg ryb kosztuje 17 zł, za 952 zł można kupić 7 skrzyń
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-16T09:43:00+01:00
136zł :8kg=17 zł za kg

Kilogram ryb kosztuje 17 zł.

952:136 zł=7

Za 952zł można kupić 7 skrzynek ryb.

1 5 1
2010-01-16T14:46:29+01:00
8kg----136zł
1kg----x

x=136 x 1=17 zł
.......8

odp.: Kilogram ryb kosztuje 17 zł.

1kg----17zł
.x------952zł

x=952 x 1=56kg czyli 7 skrzyń
......17

odp.: za 952 zł można kupić 7 skrzyń ryb.