26 uczniów z klasy gimnazjalnej postanowiło wybrać się na 4-dniową wycieczkę z trzema noclegami. Trasa przejazdu wynosiła łącznie 600km. W biurze turystycznym uczniowie otrzymali następujące propozycje:
- cena jednego noclegu 25zł od osoby
- wyżywienie w ciągu jednego dnia (śniadanie, obiad, kolacja) 30zł osoba
- bilety wejściowe do muzeum i przewodnik dla całej wycieczki 1200zł
- cena jednego km przejazdu autokarem 2,5zł.
Oblicz łączny koszt wycieczki dla całej grupy, pierwszego dnia uczniowie mają zamiar skorzystać tylko z obiadu i kolacji, a czwartego dnia ze śniadania. Oblicz koszt wycieczki dla jednego ucznia.

1

Odpowiedzi

2010-01-16T12:28:21+01:00
Nocleg= 3 noce
(26*25zł)*3=1950zł

wyżywienie=9 posiłków na osobę=
1 posiłek to 30zł:3=10zł
(9*10zł)*26=2340zł

bilety i przewodnik=1200zł

autokar:
1km=2,5zł
600km*2,5zł=1500zł

koszt całej wycieczki:
1950zł+2340zł+1200zł+1500zł=6990zł


koszt wycieczki na jednego ucznia:
6990zł:26=269zł