Do tego zadania jest tabelka oto ona :
mazowieckie podlaskie pomorskie slaskie
Chleb (0,5kg) 1,46 1,30 1,27 1,66
miesa wolowe(1kg) 16,55 17,26 16,75 17,09
kilbasa torunska(1kg) 11,65 12,78 11,72 11,20
ziemniaki(1kg) 1,34 1,24 1,42 1,37
jablka(1kg) 2,03 1,58 2,41 2,27
maslo(kostka) 2,11 2,25 2,41 2,27
mleko(1litr) 2,51 2,42 2,29 2,26
szynka(1kg) 20,00 19,80 21,43 19,73

to tyle a teraz jak brzmi zadanie: w ktorym wojewodztwie za 100zl mozna bylo kupisc najwiecej ,a w ktorym namniej kilogramow szynki?

3

Odpowiedzi

2010-01-16T14:06:02+01:00
Najwięcej można w Śląskim ponieważ:

tam szynka jest najtańsza czyli po 19,73 zł/kg

za 100 zł można kupić

100:19,73 = 5,06 kg szynki

Najmniej szynki można kupić w Pomorskim ponieważ:

tam szynka jest najdroższa czyli po 21,43 zł/kg

za 100 zł można kupić

100 : 21,43 = 4 , 67 kg

wyniki podane są w zaookrągleniu
2010-01-16T15:03:03+01:00
Szynka(1kg) 20,00 19,80 21,43 19,73

100zł:20zł=5 -mazowieckie
100zł:19,80zł=5,05 -podlaskie
100zł:21,43zł=4,67 -pomorskie
100zł:19,73=5,07 -śląskie

Najwięcej można kupić w śląskim- 5,07kg
a najmniej w pomorskim- 4,67kg
2010-01-16T15:38:31+01:00
Do tego nie trzeba obliczeń ponieważ najtańsza szynka jest w śląskim więc dostaniemy tam najwięcej kg, a najdroższa w pomorskim więc dostaniemy jej najmniej...:P