Do tego zadania jest tabelka oto ona :
mazowieckie podlaskie pomorskie slaskie
Chleb (0,5kg) 1,46 1,30 1,27 1,66
miesa wolowe(1kg) 16,55 17,26 16,75 17,09
kilbasa torunska(1kg) 11,65 12,78 11,72 11,20
ziemniaki(1kg) 1,34 1,24 1,42 1,37
jablka(1kg) 2,03 1,58 2,41 2,27
maslo(kostka) 2,11 2,25 2,41 2,27
mleko(1litr) 2,51 2,42 2,29 2,26
szynka(1kg) 20,00 19,80 21,43 19,73
to tyle a teraz jak brzmi zadanie:marcin mieszka w wojewodztwie slaskim. Na prosbe mamy kupil litr mleka i 20 dag kielbasy . Ile powinien zaplacic za swoje zakupy?

Za odpowiedzi dziekuje z gory i daje oceny jak naj lepsze dla wszystkich :):):)

3

Odpowiedzi

2010-01-16T14:44:32+01:00
1*2,26+0,2*11,20=2,26+2,24=4,50 zł
1 5 1
2010-01-16T14:45:54+01:00
2,26 +2,24(cena kiełbasy)=4,50zł
1 5 1
2010-01-16T14:46:33+01:00
Powinien zapłacić od 4.53

2,29+0,2*11,2=4,53

do maksymalnie 5,06zł

2,51+0,2*12,78=5,06
1 5 1