Obejżyj swój ulubiony film, zwracając uwagę na środki wyrazu. Następnie napisz list, w którym przekonasz koleżankę lub kolegę, że warto zobaczyć wybrany przez ciebie film, gdyż jest on prawdziwym dziełem sztuki.

film sami sobie wybierzcie, tylko zeby był dośc znany i fajny.

na poniedziałek ! !

dzięki !

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-16T16:33:01+01:00
Kochana Aniu! Gdańsk,15 stycznia 2010 roku

W tym liście chciałabym Cię zachęcic do obejrzenia pewnego wspaniałego filmu.
W zeszłą sobotę obejrzałam ostatnią częśc "Władcy Pierścieni". Jest to ekranizacja niesamowitej trylogii napisanej przez J.R.R Tolkiena. Opowiada o przygodach elfów, ludzi,ikrasnoludów walczących z wszechobecnym złem. Reżyser trylogi - Peter Jackson stworzył dzieło trzymające w napięciu. Film dostał łącznie 11 Oscarów!! Uważam, że w pełni zasłużenie. Ekranizacja tej kultowej powieści okazała się strzałem w dziesiątkę. Jest to najlepszy film jaki kiedykolwiek widziałam...
Mam nadzieję, że mój list przekonał Cię do obejrzenia tego wspaniałego dzieła. Jestem pewna, że nie będziesz tego żałowała!
Kochająca Ewa

Zrób akapity: przed zdaniem " w tym liście..." ' "w zeszła sobotę..."' i "mam nadzieję". Mam nadzieję, że pomogłam :)
31 4 31
2010-01-16T17:04:31+01:00
..........(wpisz swoją miejscowość), 16.01.2010rok
Droga ...........(wpisz imię kolegi/koleżanki)!
Nie wiem czy oglądałeś ostatnio film w telewizji, pt. "Harry Poter i Więzień Azkbanu". Jak telewizja mnie zazwyczaj nudzi, ten film wydawał mi się wyjątkowo dobrze zrobiony! Jest to film opraty na książce z tym samym tytułem oczywiście, a mianowicie jest to trzecia część z serii "Harry Potter". Nie miałam okazji obejrzeć go w kinie, więc stwierdziłam, że skoro już leci w TV, to z chęcią go pooglądam. I dobrze, że to zrobiłam! Jeszcze nigdy nie widziałam takiego filmu! Miał wyjątkowo ciekawy wątek i w niektórych momentach był bardzo śmieszny. Czekam, aż poleci czwaarta część przygód Harry'ego Potter'a. Serdecznei zachęcam Cię do obejrzenia tego filmu, bo jest naprawde "dziełem sztuki".
Serdecznie Cię pozdrawiam i ze zniecierpliwieniem czekam na Twoją dpoweidź.
Twoja
............(podpisz się)
PS
Ten film napewno Cię nie zawiedzie!

Mam nadzieję, że pomogłam ;).
31 3 31