Odpowiedzi

2010-01-16T21:41:30+01:00
Antybiotyki mogą spowodować niedóbór witaminy K i B12, gdyż zabijają one(antybiotyki) bakterie w jelicie grubym, czego skutkiem jest zmniejszenie produkcji tych witamin.
2 5 2
2010-01-16T21:44:26+01:00
Bo antybiotyki niszczą nie tylko bakterie chorobotwórcze ale i niektóre witaminy. Przy terapii antybotykowej osłabiony jest system odpornościowy,organizm zostaje wyjałowiony. Antybiotyki w dużym stopniu wpływają na cały układ pokarmowy,zmieniając jego florę bakteryjną.Zmieniona flora bakteryjna uniemożliwia namnażanie i rozwój bakterii wytwarzających witaminy K i B12,co skutkuje niedoborami.
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-16T21:45:26+01:00
Antybiotyki niszą i te bakterie dobre i te złe. Dlatego po braniu antybiotyków zmniejsza nam się odporność immunologicza i trzeba brać witaminy wzmacniające. A po drugie antybiotyki zmniejszają florę bakteryjną, co uniemożliwa rozwój i namnażanie witamin K i B12 :)

Pozdrawiam !
3 3 3