Muszę napisać wypracowanie na temat ,,Przejawy nietolerancji wokół nas''. Wszystko jest okej, ale problem w tym, że na początku trzeba wyjaśnić słowo TOLERANCJA a ja nie umiem tego zrobić. Trzeba to wyjaśnić w kilkunastu zdaniach, coś około 15, może więcej. To zależy. I proszę nie kopiować całego tekstu z Wikipedii, bo ja to czytałam i nic z tego nie wywnioskowałam. Można tylko coś 'zapożyczyć'. To pilne, bo na jutro do szkoły. Z góry dzięki =).

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-17T09:53:21+01:00
Kurczę, wiesz mogę ci wpsać to wypracowanie, ale nie wiem jak zrobć tą defincje słowa TOLERANCJA. Zrobię ci wypracowanie, bo sama je mam ^^

Brak tolerancji w naszym społeczeństwie jest szczególnie mocno odczuwalny. Dotyczy to w dużym stopniu on obcokrajowców przyjeżdżających do naszego kraju na studia czy do pracy. Nasze społeczeństwo do odmienności podchodzi bardzo wrogo, nie akceptując innych ras, kultur, religii. Brak tolerancji objawia się także negatywnym stosunkiem do subkultur młodzieżowych. Nie są akceptowani ze względu na odmienny wygląd, poglądy czy zachowania. W najbliższym otoczenu nawet czasem jest trudno mieć własne zdanie. A najbardziej przykry jest objaw nietolerancji wobec niepełnosprawnych. Bardzo często słyszymy o przejawach wręcz nienawiści kibiców sportowych (szczególnie piłkarskich) rewalizujących ze sobą klubów czasem przybiera ona kształt zachowań chuligańskich. Przykładem nietolerowania poglądów politycznych różnych ugrupwań partyjnych są obardy Sejmu. Ogólnie uważam,że polskie społeczeństwo jest bardzo nietolerancyjne i nie potrafię podać przykładów tolerancji, a jeżeli istnieją, to w niewielkim stopniu, wśród nielicznych członków społeczeństwa i dotyczy przykładów opisanych powyżej.

Mam nadzieję że pomogłam ^^ ;*
6 2 6