Na trzydniową wycieczkę w Tatry pojechało z nauczycielami s uczniów.
Przejazdw jedną stonę kosztował ''z'' złotych od osoby, dzienne wyżywienie koszłowało "k" zł od osoby, a nocleg "p" zł od osoby. Oblicz, ile kosztowała wycieczka jedną osobę, a ile całą grupę z naczycielem.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-17T11:59:21+01:00
Jedna osoba:
2z+3k+2p
Wycieczka z nauczycielem:
(s+1)*(2z+3k+2p)
2010-01-17T12:01:13+01:00
Jedna osoba = (z*2) +(k*3)+(p*2)
Cała grupa z nauczycielem = (z*2)+(k*3)+(p*2) *s+1