Proszę pomóżcie mam to zadanie na jutro minimum 1 strona, z którym z bohaterów lektury "Ten Obcy" chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego? Napisz charakterystykę postaci.
Schemat charakterystyki:
1. Przedstawienie postaci
2. Wygląd postaci
3. Cechy charakteru i osobowości
4. Zainteresowania, stosunek do otoczenia
5. Ocena postaci
pierwszy akapit to numer 1 (wstęp)
drugi akapit to numery 2,3,4 (rozwinięcie)
trzeci akapit to numer 5 (zakończenie)

2

Odpowiedzi

2010-01-17T13:32:14+01:00
Bardzo chciałbym zaprzyjaźnić się z Ulą Zalewską.Ula to cicha,spokojna,nieśmiała,subtelna dziewczyna.Ma żal do swojego ojca,że opuścił matkę i ją dla innej kobiety.Łatwo ją onieśmielić,zawstydzić,zranić.Jest wrażliwa.Ula jest bardzo szlachetna i uczciwa.Pracuje,by zwrócić ukradzione pieniądze przez Zenka.Odważnie broni swego zdania.Jest wierna w uczuciach,choć niełatwo ją skłonić,by je okazywała.Ula uczy przyjaźni,ofiarności i pomaga innym w trudnych sytuacjach.Teraz trudno jest o taką przyjaźń,dlatego chciałbym mieć takiego przyjaciela.
2010-01-17T14:27:26+01:00
Bardzo chciałabym się zaprzyjaźnić z Julkiem Milerem.
(akapit)Julek to jedenastoletni uczeń szkoły. Na wakacje jeździ do dziadka i babci, do Olszyn. Tam spotyka się ze swoim kuzynem Marianem.
( akapit)Jego uszy są lekko szpiczaste, oczy ma czarne, policzki załzawione, usta zaciśnięte. Chłopiec jest niewysoki i bardzo szczupły. Piękne oczy pasowały do niewinnej twarzy.
Julek był dziecinny, naiwny,lekkomyślny i gadatliwy. Kierował się przeżywanymi emocjami. Lubi nieść pomoc innym.
(akapit)Uważam, że Julek jest dobrym chłopcem, z którym nigdy bym się nie nudziła. Chętnie niesie pomoc innym. Za to go bardzo lubię.

Pozdrawiam.