Szkolny komitet rodzicielski wygospodarował 2140 zł na zakup sprzętu telewizyjnego. Kupiono telewizor za 1389 zł i magnetowid za 699 zł. Za resztę postanowiono kupić kasety wideo. Jedna kaseta kosztuje 6 zł 40 gr. Ile kaset kupiono?

3

Odpowiedzi

2010-01-17T15:05:18+01:00
2140zł-(1389zł+699zł)=2140zł-2088zł=52zł

52zł:6zł 40 gr= 52zł:6,4zł=8,125 w przybliżeniu 8
1 5 1
2010-01-17T15:11:51+01:00
1389+699=2088zł- tyle wydano natelewizor i magnetowid
2140-2088=52zł-tyle zostało pieniędzy na kasety
52zł:6.40=8,125
odp . kupiono 8 kaset i zostało reszty 0.80zł jesli bedzie trzeba cos wytłumaczyc to pisz ... licze na naj
2010-01-17T15:22:07+01:00
2140-1389-699=52
52:6.40=8.125
kupiono 8 kaset i zostalo 80 groszy reszty