Jacek chce kupić 2 litry soku owocowego. Ma do wyboru sok w opakowaniach o pojemności 0,4 litra w cenie 2,10 zł za jeden kartonik lub w opakowaniach o pojemności 1 litra w cenie 4,20 zł za litr. Oblicz, w którym rodzaju opakowania zakup będzie tańszy i o ile.

3

Odpowiedzi

2010-01-17T16:18:15+01:00
2 litry : 0,4 litra = 5 opakowan
5 opakowan razy 2,10 = 10,5zl

2 litry : 1 litr =2
2 opakowania razy 4,20 = 8,40

10,5-8,4=2,1zl
Odpowiedz: w 1litrowych opakowaniach bedzie taniej , bo az o 2 zl i 10 groszy
28 4 28
2010-01-17T16:20:34+01:00
Mniejsza pojemność = musi wyjść 2 l czyli 0.4x5 =2 5x2.10=10.5zł
większa = 2x4.20=8.4zł

10.50-8.40=2.10zł

Taniej wyjdzie kupić w większych opakowaniach i o 2.10 zł taniej .
11 3 11
2010-01-17T16:21:59+01:00
2l/0.4l =5
5x2.10zł=10.5zł

2l/1l=2
2x4.20=8.4zł
10.5-8.4=2.1zł
odp.Zakup będzie tańszy gdy kupimy drugi kartonik.Będzie tańszy o 2.1zł
8 3 8