Odpowiedzi

2010-01-17T18:32:24+01:00
X-gumy do żucia
y-dropsy

3x+4y=360 [gr]
4x+5y=460 [gr]

x+20=y-cena dropsa,
teraz podstawmy pod y aby obliczyć cene gumy:

3x+4(x+20)=360
3x+4x+80=360
7x=280 /7
x=40

Odp. Jedna guma kosztuje 40 groszy.


2010-01-17T18:32:28+01:00
X - gumy
x+20 dropsy

3x + 4(x+20) = 360
4x + 5(x+20) = 460

3x + 4x + 80 = 360
4x + 5x + 100 = 460

7x = 360 - 80
9x = 460 - 100

7x = 280
9x = 360

x = 40
x = 40

dropsy kosztowały :
x + 20 = 40 + 20 = 60 groszy

a guma 40 groszy
2010-01-17T19:22:37+01:00
X-cena 1 gumy
y-cena 1 dropsa

3x + 4y = 360
4x = 5y = 460
x+20=y

3x + 4y =360
x= y-20

3(y-20) +4y =360
x= y-20

3y-60+4y=360
x= y-20



7y=360+60
x= y-20

7y=420
x= y-20

y=60
x=40


odp jedna guma kosztuje 40 groszy