Dane są liczby x= 23,78645 i y= 56,5345.
a) Zaokrąglij liczby x i y do części dziesiętnych, a następnie dodaj je i otrzymany wynik zaokrąglij do jedności.
b) Zaokrąglij najpierw liczb x i y do jedności, a następnie je dodaj.
c) Czy wynik w poleceniu b) jest taki sam jak w poleceniu a)? Jeśli tak, to dlaczego? Jeśli nie, to który jest dokładniejszy?


Wojtek kupił 1,55 kg jabłek w cenie 3,49 zł za kilogram. Ile za nie zapłacił?

3

Odpowiedzi

2009-09-28T19:48:18+02:00

a) x=24 i y=57
x+y = 24+57= 81
zaokrąglenie 80

b) x=20 i y=60
x+y = 20 + 60 = 80
c) tak, oba wyniki są takie same.

zadanie z Wojtkiem xP
1.55 * 3.49 = 5,4095 zl
w zaokragleniu 5.40 zł.

pozdrawiam ;)
3 3 3
Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-28T19:49:37+02:00
X=23,78645
y=56,5345

a)x=23,8
y=56,5
23,8+56,5=80,3=80
b)24+57=81
c)Wynik w poleceniu b) nie jest taki sam jak w poleceniu a).Dokładniejszy jest a) ponieważ jest on zaokrąglony najpierw do części dziesiętnych,(są dokładnością), a dopiero później do jedności.


Wojtek kupił 1,55 kg jabłek w cenie 3,49 zł za kilogram. Ile za nie zapłacił?

Kupił jabłek:1,55kg
cena za kg:3,49zł

1,55*3,49=5,4095=5,41zL
Odp:Wotek załacił za jabłka 5,41zł.
7 4 7
2009-09-28T20:02:39+02:00
A) x≈23,8 y≈56,5
x+y=23,8+56,5=80,3
80,3≈80
b) x≈24 y≈57
x+y=24+57=81
c)Wynik w punkcie b) nie jest taki sam jak w punkcie a). Wynik z punktu a) jest dokładniejszy.

Wojtek i jabłka:
1,55kg*3,49zł=5,4095≈5,41zł
odp.Wojtek za 1,55kg jabłek zapłacił 5,41zł.
3 5 3