Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-18T02:44:29+01:00
Już na początku podmiot liryczny poprzez słowo "niektórzy" podkreśla iż zainteresowanie poezją istnieje tylko w pewnej grupie osób, a nie wśród wszystkich ludzi. Mówi o poezji czytanej/przerabianej w szkołach, ale zaznacza także, że uczniowie interesują się nią tylko dlatego, że muszą. W dalszej części można wywnioskować, że ta grupa osób jest mniejszością, a czytelników poezji i samych poetów będzie "dwie na tysiąc".

W drugiej zwrotce trzeba zauważyć iż podmiot liryczny używa ciągle czasownika "lubić" i daje tym do zrozumienia, że jest to słowo zbyt wieloznaczne bo lubić można dużo rzeczy tj. np. jedzenie.

W trzeciej zwrotce podmiot liryczny zadaje sobie pytanie: co to jest poezja, daje także do zrozumienia, że definicji było wiele, ale i tak do dziś żadna nie jest wystarczająca. Przyznaje się, że sam nie zna odpowiedzi na pytanie mimo, że zastanawia się nad tym od dawna. Nie odczuwa jednak wielkiej potrzeby zdefiniowania poezji ponieważ sam jest twórcą, a dla twórcy, artysty najważniejsze jest to by poezję tworzyć, rozumieć i czuć.
3 4 3