Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-17T21:24:18+01:00
X-cena 1kg kiwi
y-cena 1kg bananów

2x+3y=7,7
x=2y

2×2y+3y=7,7
4y+3y=7,7
7y=7,7
y=1,1zł

x=2y=2×1,1=2,2 zł
odp.1kg kiwi kosztuje 2,2zł a bananów 1,1zł
2010-01-17T21:24:48+01:00
X - cena 1kg bananów
y = 2x - cena 1kg kiwi

2kg*2x + 3kg*x = 7,70
4x + 3x = 7,70
7x = 7,70
x = 7,70 : 7
x = 1,10 zł

y = 2x
y = 2*1,10= 2,20 zł

x= 1,10 zł - cena 1kg bananów
y = 2,20 zł - cena 1kg kiwi