Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-17T22:45:21+01:00
Niestety uprzedzenia są nie tylko zjawiskiem szeroko rozpowszechnionym ale także niebezpiecznym, jako wrogą bądź negatywną postawę wobec innych osób.
Uprzedzenia i nieporozumienia muszą zostać zwalczone, na przykład o kimś, że jest uprzedzony do czarnych, to chcemy powiedzieć, że osoba uprzedzona przypisuje czarnym wyłącznie cechy negatywne i bez oporów stosuje ową opinię i służącego wyrażaniu wrogości wobec tej osoby.I niestety uprzedzenia są wynikiem dyskryminujących działań.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-17T22:46:03+01:00
Uprzedzenia nie są przeszłą, wciąż niszczą kontakty międzyludzkie na całym świecie. Przykładami takich uprzedzeń jest chociażby powszechny konflikt pokoleń, w którym obydwie strony nie mogą się porozumieć i potrafią się jedynie oskarżać (młodych o brak poszanowania wartości, starych o zbytni konserwatyzm). Innym przykładem jest uprzedzenie wobec innych narodowości i kultur, które zwykle wynika z braku zrozumienia i zwykłego strachu. Reasumując konflikty zawsze są i będą bardzo poważnym problemem, jedyne co możemy zrobić to starać się być bardziej tolerancyjni, z czym jednak także nie można przesadzić.

Pisane samodzielnie. Mam nadzieję, że się przyda. :D
1 5 1
2010-01-18T00:34:36+01:00
Wydaje mi się, że niestety jest to nadal problem, i niestety duży.W dzisiejszych czasach ludzie nie ufają sobie, co powoduje, że od razu nim kogoś poznamy już jesteśmy do niego uprzedzeni, czyli z góry jesteśmy na nie.To samo ma się do różnicy w kolorze skóry(niestety to nadal ość powszechny problem), jak również do wyznania religijnego czy upodobań seksualnych.Luzka zazdrość i zawiść to zjawisko dość powszechne w dzisiejszych czasach powoduje,że mimo iż kogoś nie znamy zupełnie, ale widzimy, że np. dobrze mu się powozi, lub jest bardziej poradny w życiu od nas, powoduje, że przekreślamy go z góry na starcie.Niestety taka jest większość z nas, a nic nie wskazuje na to by było w przyszłości lepiej.