Zadanie 1
A)Wybierając się na wyciecze Marcin kupił 0,6 kg jabłek po 2,35 zł za kilogram , 1 1/4 kg po 3,40 zł za kilogram i 80dag mandarynek.Ile ważyły te zakupy?

b)Ile kosztowały przez Marcina jabłka a ile gruszki?

c)Za swoje zakupy Marcin zapłacił łącznie 9,54 zł
Ile kosztował kilogram mandarynek?



Daje dużo punktów wiec prosze o zrobienie tego mam to na jutro a strasznie mi zależy na punkcie C i wiem że w C ma wyjść wynik 4,85zł pomóżcie :)

3

Odpowiedzi

2010-01-18T13:55:04+01:00
A)Wybierając się na wyciecze Marcin kupił 0,6 kg jabłek po 2,35 zł za kilogram , 1 1/4 kg gruszek po 3,40 zł za kilogram i 80dag mandarynek.Ile ważyły te zakupy?

waga zakupów:
0,6kg jabłek + 1¼kg gruszek + 0,8kg mandarynek=
0,6kg+1,25kg+0,8kg=2,65kg

Odp. Zakupy ważyły 2,65kg.

b)Ile kosztowały przez Marcina jabłka a ile gruszki?
0,6kg po 2,35zł/kg
0,6*2,35=1,41

1¼kg po3,4zł/kg
1,25kg * 3,4zł/kg=4,25zł


Odp. Za jabłka Marcin zapłacił 1,41zł, a za gruszki 4,25 zł.

c)Za swoje zakupy Marcin zapłacił łącznie 9,54 zł
Ile kosztował kilogram mandarynek?

za jabłka i gruszki zapłacił:
1,41zł + 4,25zł=5,66zł
za mandarynki zapłacił:
9,54zł - 5,66zł=3,88zł

kupił ich 0,8kg
3,88zł:0,8kg=4,85zł/kg

Odp. Kilogram mandarynek kosztował 4,85zł.
1 5 1
2010-01-18T14:06:58+01:00
Ale ty nie masz w poleceniu nic o gruszkach...:/
2010-01-18T14:31:07+01:00
A
a)
0,6kg jabłek + 1¼kg gruszek + 0,8kg mandarynek=2,65kg

Odp. Całe zakupy ważyły 2,65kg.

b)
0,6*2,35zł/kg=1,41zł

1,25kg * 3,4zł/kg=4,25zł


Odp. Za jabłka Marcin zapłacił 1,41zł, a za gruszki 4,25 zł
czyli razem z gruszki i jabłka 5,66.

c)
za jabłka i gruszki zapłacił łącznie :
1,41zł + 4,25zł=5,66zł
za mandarynki :
9,54zł - 5,66zł=3,88zł

kupił ich 0,8kg więc :
3,88zł:0,8kg=4,85zł/kg

Odp. Kilogram mandarynek kosztował 4,85zł.