Odpowiedzi

2010-01-18T14:17:03+01:00
A) 5,46 * 100 / 35 = 15,6
b) 7,44 * 40 / 30 = 9,92
6 2 6
  • Użytkownik Zadane
2010-01-18T14:17:43+01:00
A)
35dag= 0,35kg

0,35kg - 5,46 zł
1 kg - x
___________
x = 5,46: 0,35
x = 15,6 zł

b))Za 0,3 szynki - nie jest podana jednostka wziąłem kilogramy
0,3 - 7,44 zł
o,4 - x
__________

x = (0,4 * 7,44):0,3
x = 2,976: 0,3
x = 9,92 zł
6 3 6
2010-01-18T14:19:19+01:00
A) Metoda proporcji:
35 dag - 5,46 zł
10 dag - 1,56 zł
100 dag (1 kg) - 15,60 zł
Odp. 1 kg sera kosztuje 15,60 zł.
b) Metoda proporcji:
0,3 kg - 7,44 zł
0,1 kg - 2,48 zł
0,4 kg - 9,92 zł
Odp. 40 dag tego sera kosztuje 9,92 zł.
9 4 9