Odpowiedzi

2010-01-18T14:26:30+01:00
0,3 *7,5zł=2,25zł
0.75*5,4=4,05zł
2,25+4,05=6,3zł
0,3+0,75=1,05 kg
1 5 1
2010-01-18T14:26:51+01:00
Mama kupiła 30 dag cukierków po 7,50 zł za 1 kg i 3/4kg cukierków po 5,40 zł.Ile kg cukierków kupiła mama i ile zapłaciła?

30dag=0,3kg
3/4kg=0,75kg

0,3kg+0,75kg=1,05kg

0,3kg*7,50zł/kg=2,25zł
0,75kg*5,4zł/kg=4,05zł

2,25zł+4,05zł=6,30zł

Mama kupiła 1,05kg cukierków i zapłaciła 6,30zł.
1 5 1
2010-01-18T14:33:52+01:00
3/4kg=75dag
30dag+75dag=105dag
105dag=1,05kg

0,3*7,50=2,25
0,75*5,4=4,05

2,25+4,05=6,30

odp. mama kupiła 1,05 kg cukierków, a zapłaciła 6,30zł