Proszek do prania sprzedawany jest w dwóch opakowaniach małym o wadze 500g i dużym ważącym 2,4kg.Małe pudełko proszku kosztuje 7,50zł

A)ile trzeba zapłacić za 1 kg proszku jeśli kupuję się go w małych opakowaniach.
b)cena 1kg proszku w dużych opakowaniach jest o 20% niższa niż cena 1 kg proszku w małych opakowaniach.Ile kosztuje duże opakowanie proszku?


Proszę pomóżcie:)

Proszę oo obliczenia i z góry dziękuje

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-18T14:45:42+01:00
A) 500g*2=1kg
7,5zł*2=15zł
b)
20% z 15zł =3zł
15zł-3zł=12zł
12zł-1kg
2,4kg=28,8zł
odp. Cena proszku w dużym opakowaniu to 28,8zł
44 4 44
2010-01-18T14:48:14+01:00
7,50zł*2=15zł
a) Za 1kg proszku w małych pudełkach zapłacimy 15zł.
20% z 15= 0,20* 15= 3
15-3=12
2,4* 12= 28,80
b) Duże opakowanie proszku kosztuje 28,80zł.
19 4 19
2010-01-18T18:27:26+01:00
A) 2* 7,50 zł = 15 zł
b) 0.20 * 15zł= 3zł
15zł - 3 zł = 12 zł
12zł *2,4kg= 28.8 zł
20 4 20