Zadanie 1
Zakupiłeś na targu 50 kg po cenie hurtowej i zapłaciłeś 100zł. w sklepie 1kg jabłek tej samej odmiany kosztował 2.60zł. Oblicz ile zaoszczędziłeś, kupując jabłka po cenie hurtowej.

zad.2
Reksio zjada 0,3 kg karmy, a Azor o połowe więcej. Ile karmy dziennie zjada Azor?

zad.3
Wojtek z Reksiem wyszedł na 40 minutowy spacer. O której godzinie wrócili ze spaceru jeśli wyszli o 11.45

3

Odpowiedzi

2010-01-18T14:59:53+01:00
Zad.1
100zł/kg:50kg=2zł
hurtowo za 1kg jabłek trzeba zapłacić 2 zł a w sklepie 2,60 to kupując w hurtowni zaoszczędzimy na 50kg jabłek 2,60*50kg=130zł
130zł-100zł=30zł
zaoszczędzimy 30zł.

zad.2
0,3+0,15=0,45
Azor zjada dziennie 045 kg karmy.


zad.3
11,45+40min=12,25
1 5 1
2010-01-18T15:02:58+01:00
1)50kgx2,60zł=130zł 130zł-100zł=30zł
2)0,3kg=30dag 30dag:2=15dag 30dag+15dag=45dag
3)40mi=0.40 11.45+0.40=11.85 11.85=12.25
2010-01-18T15:07:54+01:00
Zad.1
50 kg - 100zł
100:50 = 2 zł
1 kg w cenie hurtowej kosztuje 2 zł
1 kg w sklepie kosztuje 2,60 zł
0,60 * 50 = 30 zł
odp: Kupując jabłka po cenie hurtowej zaoszczędziłem 30 zł.


Zad.2
0,3 kg : 2 = 0,15 kg
0,3 kg + 0,15 kg = 0,45 kg
odp: Azor dziennie zjada 0,45 kg karmy.

Zad.3
11:45 wyszli
od 11:45 do 12:00 jest 15 min.
0d 12:00 do 12:25 jest 25 min.
15+25 = 40 min

czyli 12:25 wrócili
1 2 1