×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Opisz negatywne skutki oddziaływania pierwiastków promieniotwórczych na organizm ludzki.

minimum 1 strona A4 proszę nie kopiować z internetu
1

Odpowiedzi

2009-09-28T20:38:24+00:00
W tym wypracowaniu przedstawię negatywny skutek pierwiastków promieniotwórczych na organizm człowieka. Opiszę jakie choroby wywołują i dlaczego trzeba ich unikać oraz jak je przetrzymywać, jak z nich korzystać.
No więc wiele pierwiastków promieniotwórczych wywołuje liczne choroby takich jak różne odmiany popularnej w dzisiejszych czasach choroby raka (trzuski, serca, i innych narządów).
Również promieniowanie z pierwiastków oddziałowywuje na nasz organizm negatywnie wyniszczając go od wewnątrz czy zewnątrz, Wyniszczenia skóry, narządów wewnętrznych.
Z takimi pierwiastkami trzeba bardzo uważać. Jeśli jest to możliwe Nawet ich unikać, gdyż mogą mieć one naprawdę negatywny skutek na nasz organizm w wielu przypadkach nawet śmiertelny. Z tego co wiem należy takie pierwiastki trzymać w specjalnych preparatach, cieczach, pudełkach czy też sejfach, dlatego że są one właśnie szkodliwe dla otoczenia a nawet z racji, że są bardzo drogie. By taki pierwiastek posiadać trzeba mieć specjalne pozwolenie np. będąc nauczycielem jest się kontrolowanym czy jest przestrzegane BHP.
Osoba cywilna ma naprawdę nikłe szanse na to, iż wejdzie w posiadanie takie przedmiotu czyt. Pierwiastka promieniotwórczego. Jeśli już pracujemy z takim pierwiastkiem trzeba być ubranym w specjalny strój pracować w rękawicach i specjalnych laboratoriach ze specjalistycznymi przyrządami do tego przeznaczonymi.

Dalej rozwiń sam gdyż nie wiem jaki masz opisać pierwiastek.
Doceń chociaż to co Ci tu przkazałem. (Prawie śpię troszkę nagwotmałem.)
1 1 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci