Odpowiedzi

2010-01-18T15:43:32+01:00
Rynek w Krakowie

Rynek krakowski jest postrzegany jako jeden z najpiękniejszych i największych rynków w Europie. Jest to miejsce wielu wydarzeń historycznych, którego symbolami są Kościół Mariacki, renesansowe Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza, Kościół św. Wojciecha, kwiaciarki oraz gołębie.
Corocznie na krakowskim Rynku odbywają się obchody takich świąt jak: juwenalia, Lajkonik, wystawy szopek bożonarodzeniowych oraz wiele innych. Poza tym odbywają się tam liczne koncerty, występy artystyczne i targi staroci.
Rynek krakowski słynie również z corocznej szampańskiej zabawy sylwestrowej.
Rynek w Krakowie to nie tylko zabytki. Jest to również doskonałe miejsce dla rodzinnych spacerów, czy też spotkań z przyjaciółmi w przytulnych knajpkach. Zlokalizowane są tam także renomowane i ekskluzywne sklepy, galerie oraz najdroższe restauracje.
Pomnik Adama Mickiewicza

Pomnik ten powstał w 1898 roku. Znajduje się on w samym centrum spotkań turystów pomiędzy Kościołem Mariackim, a Sukiennicami. Cztery charakterystyczne postaci znajdujące się u jego stóp symbolizują poezję, męstwo, ojczyznę i naukę.
Kościół św. Wojciecha

Ten romański zabytek położony jest na krańcu Rynku od strony ul. Grodzkiej. W jego podziemiach znajduje się Muzeum Archeologiczne. Ten urokliwy zabytek powstał dla upamiętnienia kazań głoszonych przez średniowiecznego misjonarza Wojciecha.
Wieża Ratuszowa

Wysokość górującej na Rynkiem Wieży Ratuszowej wynosi 70 metrów i ma ona ok. pół metra odchylenia od pionu. Zbudowana jest z cegły i ozdobiona barokowym hełmem. W wieży znajduje się Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, a w jej podziemiach słynnych onegdajś z sali tortur i więzienia zlokalizowana jest przytulna kawiarnia.
Sukiennice

Ten renesansowy pasaż handlowy znajduje się w środku Rynku Głównego. Funkcjonują w nim liczne kramy z biżuterią, wyrobami z bursztynu, rękodziełem, tradycyjnymi strojami krakowskimi, pamiątkami oraz lampami ze szkła witrażowego. Nad kramami znajdują się herby polskich miast oraz cechów rzemieślniczych. Na I piętrze znajduje się Galeria Muzeum Narodowego
14 4 14