Do sklepu przywieziono 120 kg pomarańczy w cenie hurtowej po 2,50 zł za kilogram Pierwszego dnia sprzedano ⅗ wszystkich owoców po 3,50 zł za kilogram, a następnego dnia resztę po 3 zł za kilogram. Oblicz zysk ze sprzedaży pomarańczy. Obliczenia wykonuj sposobem pisemnym i zapisz je.

3

Odpowiedzi

2010-01-18T15:49:00+01:00
120
* 2,5
----
600
+240
----
300,0

3/5*120=72
72*3,5=252zł
120-72=48
48*3=144
252+144=396zł

396-300=96zł
2010-01-18T16:00:32+01:00
3/5 pierwszego dnia (tak mam w podręczniku)...

120kg * 2,5zł/kg = 300 zł

3/5*120kg = 72kg
72kg * 3,5/kg = 252zł (I dnia)

120kg - 72kg = 48kg
48kg * 3zł/kg = 144zł (II dnia)

252zł + 144zł - 300zł = 396zł - 300zł = 96zł (zysk)
1 5 1
2010-01-18T16:01:45+01:00
120 * ⅗= 120* 60/100=72kg
72*3,50=252zł

2dzień
120*⅖=120*40/100=48kg
48*3=144zł

252+144=396-koszt po sprzedazy w sklepie

120*2,50=300zł- po cenie hurtowej

396-300=96zł -ODP> zysk ze sprzedaży wynosił 96zł.