×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-09-28T20:48:10+00:00
Historia życia Ireny Sendlerowej zachwyca, urzeka i budzi podziw w widzu. Sam film, choć ambitny, wydaje się jednak w pełni nie odzwierciedlać czasów getta.
Irena Sendlerowa, to kobieta, którą śmiało można określić mianem bohaterki, która nie bała się,przeciwstawić się Niemcom i ratować spod ich morderczych rąk żydowskie dzieci. To ona chroniła i wywoziła z getta dzieci, których śmierć miała być przesądzona, ale dzięki jej charakterowi, Uratowała ponad 2 tysiące maluchów.
O niej miała być historia, która wzrusza, fascynuje, budzi podziw i szacunek do tych, którzy narażali własne życie dla ratowania cudzego.
0 0 0
  • PLS
  • Początkujący
2009-09-28T20:51:49+00:00
Film "Dzieci Ireny Sendlerowej" powstał głównie w oparciu o książkę Anny Mieszkowskiej "Matka Dzieci Holocaustu.Film opowiada o działalności Ireny Sendlerowej, która podczas II wojny światowej, wraz z grupą współpracowników, narażając życie własne i bliskich zainicjowała szeroko zakrojoną akcję ratowania dzieci z warszawskiego getta.Film koncentruje się przede wszystkim na ukazaniu wkładu narodu polskiego w ratowanie Żydów. Pokazane są tam zarówno wątki współpracy Sendlerowej z Radą Pomocy Żydom - Żegotą oraz jej bliska relacja z kościołem. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom Sendlerowej możliwe stało się bezpieczne wyprowadzenie z getta około 2,5 tys. dzieci, które umieszczone zostały w polskich rodzinach, sierocińcach i klasztorach. Prawdziwa tożsamość uratowanych była przez Irenę Sendlerową systematycznie odnotowywana na maleńkich karteczkach, ukrytych w słoiku zakopywanym w ogrodzie.

W 1943 r. bohaterka została aresztowana przez gestapo i skazana na śmierć, ale dzięki wysokiemu okupowi zapłaconemu przez Żegotę wyrok wykonano tylko na "papierze".

Film kończy się wyjazdem Polki do gospodarstwa rolnego w górach, gdzie pod fałszywym nazwiskiem, wraz ze swoim narzeczonym Stefanem, będą się ukrywać aż do wybuchu powstania warszawskiego.

Irena Sendlerowa zmarła w maju ub. roku w Warszawie, w wieku 98 lat.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci