Tydzień IV- zadania dla kl.I ( proszę o rozwiązanie na poziomie kl. I gimnazjum)

Zad.1 Pan Marek chce kupić 15 litrów wody mineralnej dla całej rodziny. W sklepie są butelki o pojemności 5 litrów w cenie 3,70zł oraz butelki o pojemności 1,5l w cenie 1,79zł. Oblicz ile pieniędzy zaoszczędzi pan Marek, kupując wodę w większych pojemnikach.

Zad.2 Władze Gminy planują wytyczyć plaże o szerokości 40m przeznaczoną dla około 800 osób. Jaką długość musi mieć ta plaż, jeżeli przewiduje się na jednego plażowicza powierzchnie 4m²?

Zad.3 W mieście są dwa baseny wypełnione wodą. Jeden jest o wymiarach 50mx250dmx300cm, a drugi o wymiarach 2 razy mniejszych. Ile razy więcej jest wody w większym basenie niż w mniejszym?

( Daje naj :) xd)

2

Odpowiedzi

2010-01-18T17:21:40+01:00
1.
15l / 5l = 3
3 * 3.70zł = 11.1zł
15l / 1.5l = 10
10 * 1.79zł = 17.9zł
17.9zł - 11.1zł = 6.8zł
2.
4m² * 800 = 3200m²
3200m² / 40m = 80m
3.
50m * 25m * 3m = 3750m³
25m * 12.5m * 1.5m = 468.75m³
3750m³ / 468.75m³ = 8
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-18T18:01:57+01:00
Zadanie 1
15/5=3
3*3,70=11,10

15/1,5=10
10*1,79=17,90

17,90-11,10=6,8

odp. Pan marek zaoczszedzi 6,8 zl.

zadanie 2

800*4m²=3200 m²
3200/40=80m
odp.ta plaza musi mie 80 metrow dlugosci

zadanie 3 1m = 100cm = 10 dm :)
50m=500
250dm
300cm=30 dm

500/2=250dm
250/2=125dm
30/2=15dm

500*250*30=3750000
250*125*15=468750
3750000/468750=8

odp.w wiekszym basenie jest 8 razy wiecej wody niz w mniejszym