Do szkolnej stołówki kupiono 45,5 kg kapusty po 1,75zł za kilogram, 3,48 kg selera po 3,99 za kilogram, 20 kg marchewki za 0,85 zł za kilogram i 12,6 kg pietruszki po 1,05 za kilogram. ile kosztują łącznie wszystkie zakupy ?

2

Odpowiedzi

2010-01-18T20:25:14+01:00
Kapusta: 45,5 * 1,75 ≈ 79,63
seler: 3,48 * 3,99 ≈ 13,89
marchew: 20 * 0,85 = 17
pietruszka: 12,6 * 1,05 = 13,23

łącznie: 79,63 + 13,89 + 17 + 13,23 = 123,75 [zł]
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-18T20:30:48+01:00
45,5 kg kapusty *1,75 zł = 79,62 zł
3,48 kg selera * 3,99 zł= 13,88 zł
20 kg marchewki * 0,85 zł = 17 zł
12,6 kg pietruszki * 1,05 zł = 13,23 zł
79,62+13,88+17+13,23 = 123,73 zł.

odp: Wszystkie zakupy kosztują 123,73 zł.