Odpowiedzi

  • Bojd
  • Początkujący
2010-01-18T21:32:50+01:00
X- cena zakupu cukru
1,25x - cena sprzedaży cukru

y -cena zakupu maki
1,2y - cena sprzedaży maki

200x + 150y = 900
200(0,25)x + 150(0,2) y = 210
200x +150y = 900
50x+ 30y = 210 / * -4
200x + 150y = 900
-200x -120y = -840
30 y = 60
y =2
200x + 150 (*2) = 900
x =3
obliczamy cenę sprzedaży
cukier czyli 1,25 *3 = 3,75
mąka czyli 1,2 *2 = 2,40
odp.1kg mąki 3,75 i 1kg curku 2,40
1 5 1