Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-19T17:09:06+01:00
2,4m*1m=2,4m²

2,4m²=36,6zł
1m²=x zł
_____________
x=36,6/2,4
x=15,25

Odp: Jeden m² kosztuje 15,25zł.
7 5 7
2010-01-19T17:15:43+01:00
Wykładzina to prostokąt o wymiarach 2,4m na 1m.
P-pole tej wykładziny
P=2,4m*1m=2,4m²

2,4m² wykłądziny kosztuje 36,60zł

Układam proporcję:
2,4m² - 36,60zł
1 m² - x zł

Mnożę na krzyż:
2,4*x=36,60
x=36,60:2,4
x=15,25 [zł]

Odp. Metr kwadratowy tej wykładziny kosztuje 15,25 zł.
3 3 3