Z.1.Cena jablek 1 gatunku wynosi 2,80 zl,a cena jablek 2 gatunku jest o 25% nizsza.Oblicz,ile razem zaplacisz za 4kg 1 gatunku i 6kg jablek 2 gatunku.

z.2.Z hurtowni do sklepu przywieziono pomarancze.W ciagu dnia sprzedano 96kg tych pomaranczy,wobec czego w sklepie pozostalo jeszcze 0,2 calej dostawy.Ile pomaranczy przywieziono z hurtowni do sklepu??

A.76,8 kg B.19,2 kg C.120 kg D. 480 kg

z.3.Jaki procent godziny stanowi 48 minut??

z.4.Wyrazenie (3,5 - 2⅓ : cztery dziewiąte ) ma wartość:
a. 4,75 b. 1½ c. ½ d. -0,25

Prosze o obliczenia do zadań szybciutenko ;DD


1

Odpowiedzi

2010-01-19T19:02:03+01:00
Zad 1
pierwszy gatunek - 2,80 zl
drugi gatunek - 2,80 zl - 25%
2,80 - 25% *2,80 = 2,80 - 0,25 * 2,80 = 2,80 - 0,70 = 2,10 zl
4* 2,80 + 6 * 2,10 = 11,20 + 12,60 = 23,80 zl

zad 3
60 min - 100%
48 min - x
x= (100 * 48 )/ 60 =80%

zad 4
(3,5 - 2 1/3 : 4/9) = (3 1/2 - 2 1/3 * 9/4)= (3 1/2 - 7/3 *9/4) =
= 3 1/2 - 21/4 = 3 2/4 - 21/4 = 14/4 - 21/4 = - 7/4 = -1 3/4

zapis np 2/6 to ulamek
1 5 1