Na podstawie układu równania uzupełni zdania
Asia kupiła ..... kg jabłek i .... dag rodzynków i zapłaciła .... zł. Cena 1 kg jabłek była ... razy.....niż cena 1kg rodzynków. Ile złotych zapłaciła za jabłka a ile -za rodzynki?
cena 1kg jabłek j
cena 1 kg rodzynków r
{ 2j+0,2=6.8
j=jedna piąta r



Wiesiek jest o 6 lat..... od macka. trzy lata temu maciek był 3 razy........od Wieśka. ile lat ma maciek a ile Wiesiek?
teraz 3 lata temu
wiek macka m m-3
wiek Wieśka w w-3
{m=w+6
m-3=3(w-3)

1

Odpowiedzi

2010-01-19T19:30:13+01:00
Asia kupiła 2 kg jabłek i 0,20dag rodzynków i zapłaciła 6,80 zł. Cena 1 kg jabłek była 5razy mniejsza niż cena 1kg rodzynków. Ile złotych zapłaciła za jabłka a ile -za rodzynki?

Wiesiek jest o 6 lat młodszy od macka. trzy lata temu maciek był 3 razy starszy od Wieśka. ile lat ma maciek a ile Wiesiek?
2 4 2