Bardzo proszę przetłumaczenie tekstu na jezyk polski bez pomocy tlanslatora i innych tłumaczów internetowych.Innych nie odoawajcie. potzrzebne mi to bardzo szybko najlpeiej w 10minut:) dzięki:) Teksty:
1. Rügen ist eine Insel im Norden von Deutschland. Viele Familien machen hier Urlaub. Man kann dort scchwimmen,segeln,Fahrrad fahren usw. Hier scheint oft die Sonne.
2. Die Alpen liegen ganz im Süden von Deutschalnd.Es gibt eidie Alpen aber auch in der Schweiz und in Österreich. Dort kann man im Winter Ski fahren und im Sommer wandern oder auf einen Berg klettern3. Die großestadt Hamburg liegt im Norden von Deutschalnd.Hier gibt es einen großen Hafen und sie Nordsee ist auch nicht weit..Berühmt sind das Rathaus und der Fischmarkt am Sonntag.


4.Wien liegt im Norden von Österreich .Das ist die Hauptstadt. Hier gibt es viel zu sehen Museen,Flohmä rkte,den berühmten Stephansdom und den Prater mit dem Riesenrad.

5. Der Bodensee liegt ganz im Süden von Deutschalnd. Auch die Schweiz und Österreich liegen am Bodensee.Hier kann man gut Urlaub machen : schwimen ,segeln,wandern,Fahrrad fahren und Ausflüge in die drei Länder machen.

6. Die Haupstadt von Deutschalnd ist Berlin .Berlin liegt im Osten von Deutschalnd. Hier ist immer viel los: Kino,Theater, Musik und Museen für Erwachsene und Jugendliche. Hier arbeiten die Regierung und das Parlament. Berühmt ist auch das Branderburger Tor.

7. In Deutschland gibt es viele Große Wälder: In der Mitte liegt der Thüringer Wald,im Südosten der Schwarzald und im Norden der Bayerische Waldd. Hier kann man gut wandern.

8.Die Elbe fieß t von Dresden im Osten nach Hamburg im Südosten und dann in die Nordsee.

9. Die Städte Bochum,Duisburg und Essen liegen im Ruhrgebiet.Das Ruhrgebiet ist ein Industrie-und Gewerbezentrum im Westen von Deutschalnd.
dodaje to juz 2 raz bo wszysyc robie z tlanslatorem .prosze zrob mi to ktoś z głowyy:))

2

Odpowiedzi

2010-01-19T20:04:11+01:00
1.Rugia jest to wyspa na północy Niemiec. Wiele rodzin udaje się tam na urlop. Można tam pływać, żeglować, jeździć na rowerze itd. Tam często świeci słońce.


2 Alpy leżą całkiem na południu Niemiec. Alpy są też w Szwajcarii i Austrii. Tam można w zimie jeździć na nartach a w lecie wędrować albo wspinać się na górach.

3. Duże miasto Hamburg leży na północy Niemiec. Tam znajduje się duży port i morze północne jest niedaleko. Sławny jest ratusz i rybny targ w niedziele.


4.Wiedeń leży na połnocy Austrii. Jest stolicą. Tam znajduje się wiele do zobaczenia muzeów, pchlich targów, znana katedra Stefana i park publiczny z diabelskim kołem (taka atrakcja, wsiadasz do koła i podziwiasz widoki:P).

5. Jezioro Bodeńskie leży całkiem na południu Niemiec. Jeszcze Szwajcaria i Austria leżą nad J.Bodeńskim. Tam można dobrze spędzić urlop: pływać, żeglować, wędrować, jeździć na rowerze i robić wycieczki do 3 krajów.


6. Stolicą Niemiec jest Berlin. Berlin leży na wschodzie Niemiec. Tam zawsze się coś dzieje. Kino, teatry, muzyka i muzea dla dorosłych i młodzieży. Tam pracuje rząd i parlament. Znana jest też brama brandenburska.

7. W Niemczech jest wiele wielkich lasów. W środku (Niemiec) leży Las Turyński, na południowym wschodzie Las Szwardzwalski i na północy (miało być chyba u Ciebie na południu, bo tam właśnie leży las bawarski) Las Bawarski. Tam można dobrze wędrować.

8.Łaba płynie z Drezna na wschodzie do Hamburga na południowym wschodzie i stamtąd do Morza Północnego.
(kolejny Twój błąd - bo Hamburg nie jest na południowym wschodzie tylko na północy)

9. Miasta Bochum, Duisburg i Essen leżą w Zagłębiu Ruhry. Zagłębie Ruhry jest to centrum przemysłu i działalności gospodarczej na zachodzie Niemiec.
2010-01-19T20:26:49+01:00
1. Wyspa Rugia leży w północnych Niemczech. Wiele rodzin przyjeżdża tu na wakacje. Można tu pływać, żeglować, jeździć na rowerze itd. Często świeci słońce.

2. Alpy leżą w południowej części Niemiec.Można jeździć w Alpy ale również do Szwajcarii i Austrii.W zimie można jeździć na nartach a w lecie uprawiać turystykę i wspinaczkę górską.

3.Wielkie miasto Hamburg leży na północy Niemiec. Jest duży port i nie daleko do Morza Północnego.Słynie z ratusza i targu rybnego w niedzielę.

4.Wiedeń leży w północnej Austrii. Jest jej stolicą.Można zobaczyć tam wiele muzeów, pchle targi, słynna katedrę Stefana i park publiczny z diabelskim kołem.

5.Jezioro Bodeńskie znajduje się w południowej części Niemiec.Także w Szwajcarii i Austrii jest Jezioro Bodeńskie.Tutaj można dobrze odpocząć: pływać, żeglować, uprawiać turystykę pieszą, rowerowa i wycieczki do trzech krajów.

6.Stolicą Niemiec jest Berlin.Berlin leży we wschodniej cześci Niemiec.Zawsze się tam dużo dzieje: kino, teatr, muzea dla dorosłych i młodzieży.Jest tam rząd i parlament.Znana jest również brama Brandenburska.

7.W Niemczech istnieje wiele wspaniałych lasów: w środkowej części las Turyński,w południowo-wschodniej las Czarny i na północ las Bawarski.Tutaj można dużo spacerować.

8.Ujście Łaby w Dreźnie na wschód do Hamburga a następnie na południowy wschód do Morza Północnego.

9.Miasta: Bochum, Duisburg, Essen leżą w Zagłębiu Ruhry. Zagłębie Ruhry jest przemysłowym i handlowym centrum w zachodniej części Niemiec.

Proszę trochę się namęczyłam ale chyba dobrze:):)