JEŻELI KTOŚ ODPOWIE NA TO DOSTANIE 2000 PKT


1. Romantyzm rozpoczl sie ok ...... roku . W sztuce epoki romantycznej na pierwszy plan wysunely sie:............, .................., ............, ....................... . Artyści inspirowali się ....., .........., ............., .............., ............., ............................ . Romantycy przejeli ........... formy ................, ale wypełnialio je ............................ . Kładli nacisk na ............ i ................................ . Popularnym instrumentem stał się ..................... . Wielkim uznaniem cieszyli sie mistrzowie gry na tym instrumencie, czyli ................ . Wybitnymi polskimi kompozytorami i instrumentalistami byli: pianissta .................................. i skrzypek ...........................

1

Odpowiedzi

2011-08-20T18:13:27+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).

Romantyzm rozpoczął sie ok. 1800 roku. W sztuce epoki romantycznej na pierwszy plan wysunęły się: subiektywizm, liryzm, programowość, ludowość. Artyści inspirowali się poezją, ludowymi podaniami, elementami fantastycznymi, światem nadprzyrodzonym, tematyką narodową, historyczną. Romantycy przejęli klasyczne formy muzyczne, ale wypełniali je romantyczną harmonią i cechami stylu. Kładli nacisk na uczuciowość i indywidualizm. Popularnym instrumentem stał się fortepian. Wielkim uznaniem cieszyli się mistrzowie gry na tym instrumencie, czyli pianiści-wirtuozi. Wybitnymi polskimi kompozytorami i instrumentalistami byli: pianista F. Chopin i skrzypek H. Wieniawski.

 

Pozdrawiam

6 3 6