Witaminy K i B12 powstaja w jelicie grubym dzięki dzałalności bakterii odżywiających sie niestrawionymi resztkami pokarmu. Wyjaśnij dlaczego stosowanie antybiotyków może spowodować niedobór tych witamin w organiźmie.
Z góry dziękuję ;).

2

Odpowiedzi

2010-01-19T20:33:46+01:00
Działanie antybiotyków wpływa niekorzystnie na wszystkie bakterie w organizmie człowieka. Osłabia on zarówno bakterie atakujące organizm jak i bakterie symbiotyczne występujące w jelicie grubym. Kiedy nie ma bakterii odpowiedzialnych za produkcję witamin K i witamin z grupy B pojawia się ich niedobór, nierzadko szkodliwy dla organizmu.

Liczę na naj:D
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-19T20:35:59+01:00
Antybiotyki zakłócają procesy metabolizmu bakterii, również tych nieszkodliwych dla organizmu, które znajdują się w przewodzie pokarmowym, a które właśnie biorą udział w syntezowaniu wit. K. i B12, jak również trawieniu niektórych substancji. Jeżeli te bakterie zostaną zniszczone, to pojawiają się problemy z niedoborem tych witamin.