Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-20T10:10:07+01:00

DANE:
x- cena gumki
y- cena spinki

4x+6y=4,80
x+10y=4,60

4x+6y=4,80
x=4,60-10y

4(4,60-10y)+6y=4,80
x=4,60-10y

18,40-40y+6y=4,8
x=4,60-10y

18,40-4,80=40y-6y
x=4,60-10y

13,60=34y /:34
x=4,60-10y

y=0,40
x=4,60-10*0,40

y=0,40
x=4,60-4,00

y=0,40
x=0,60

Odp.Jedna gumka kosztowała 0,60zł, a jedna spinka 0,40zł.
1 5 1
2010-01-20T10:11:51+01:00
X = cena jednej spinki
y - cena jednej gumki

układ równań:

4y+6x = 4.80
y+10x = 4.60 /razy -4

4y+6x = 4.80
-4y-40x = -18.40

-34x = -13,60
x=0,40

x=0,40
y = 4,60 - 4 = 0.60


Odp: jedna spinka kosztuje 40 gr a jedna gumka 60 gr