Odpowiedzi

2010-01-20T11:09:28+01:00
Główny bohater dramatu Szekspira Magbet jest żądnym władzy i bezwzględnym mordercą.Choc zbrodnia dla niego początkowo jest czynem niemożliwym do popełnienia,to od momentu pierwszego zabójstwa,wplątuje się on w łańcuch kolejnych zbrodni,by w ten sposób ukryc prawdę o swym czynie(zabójstwo króla Dunkana).
Staje się przez to bestią i tyranem,którego nienawidzą wszyscy,traktują go jak psa z piekła i podłego zabójcę.Nie jest w stanie zapanowac nad tym co się z nim dzieje,prześladują go koszmary,miewa halucynacje.Staje się człowiekiem,dla którego jedynym wybawieniem jest smierc.
Podobnie jest z bohaterem "Antygony",władcą Teb-Kreonem.Gdy wydaje zakaz pochowania zwłok Polinejkesa przez Antygonę,tym samym wydaje na siebie wyrok,i naraża się na gniew bogów.Kreon jest władcą bezwzględnym,nie liczy się z opiniąinnych,a jedynie jego racja jest słuszna.
Wobu tych dramatach ukazane jest,że za każde wyrządzone zło należy poniesc karę,i co do tego nie ma wątpliwości.Zło wyrządzone drugiemu człowiekowi,powraca do nich ze zdwojoną siłą,odbierając im to co mają najcenniejsze-Kreon traci swoich bliskich,zaś Makbet zostaje zabity przez Makdufa.
Tak oto zło zostaje zwyciężone.