Na sezon zimowy Marcin kupił nowe narty i kombinezon. W miejscowości, w której mieszka, za zakup tych dwóch artykułów zapłaciłby 880 zł, przy czym narty są trzy razy droższe od kombinezonu. W miejscowości Wiktorowo, odległej o 75km od miejsca zamieszkania Marcina, kombinezon można kupić w tej samej cenie, natomiast narty są o 6% tańsze. Czy Marcinowi opłaca się dokonać zakupu nart w Wiktorowie, jeśli pojechałby po nie samochodem, zużywającym średnio 8 litrów benzyny na 100 km, a cena 1 litra benzyny wynosi 4,10zł?
Zapisz obliczenia.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-20T15:52:45+01:00
100km-8l
75km-x
x=6
6l*4,10zł=24,6zł
2*24,6=49,2- tyle zapłaci za przejaz w obie strone
880*0,06=52,8 -o tyle tansze sa narty w Wikorowie
52,8-49,2=3,6
Jezeli kupi nowe narty i kombinezon w miejscowości Wiktorowo zyska 3,6