Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-20T15:42:08+01:00
T: Ciekawie byłoby żyć w średniowieczu

Moim zdaniem życie w średniowieczu było bardzo ciekawe. Uważam tak gdyż ludzie średniowiecza żyli zgodnie z natura a nie tak jak dziś zgodnie z postępem technicznym. Życie w tym okresie było prostsze, oparte na twardych ustalonych zasadach. Ludzie żyli w nim bez stresu, żyjąc po prostu z dnia na dzień. Jedyne co mogłoby mi dziś przeszkadzać to podział na stany wyższe i niższe, gdyż nie wiem do którego z nich bym należał. Życie w stanach niższych było ciężkie i pracowite. Natomiast życie w wyższych stanach (szlachta, magnateria, królowie) było łatwe proste i przyjemne. Myślę że czasami powinniśmy wyciszyć się w sobie i spróbować choć na kilka dni odciąć się od postępu technicznego i relaksować się prostotą życia jakie było w średniowieczu.

Tyle wystarczy ;)?
235 3 235
dzienki
Za krótkie co najmniej 20 zdan
2010-01-20T15:44:04+01:00
Bardzo chciałabym życ w średniowieczu. Był to okres, który bardzo długo trwał. W średniowieczu powstało wiele dzieł literackich i zaczęła się kształtowac sztuka. Byłoby bardzo ciekawym doświadczeniem spotkac się z jakimś pisarzem średniowiecznym i zadac mu pytania co go skłoniło do napisania takiej książki i wogóle.Zaczęły się rozwijac różne szkoły i uniwersytety.
Był to wielki przełom ponieważ ludzie mogli się zacząc kształcic i bardzo chciałabym zobaczyc jak nauka odbywała się w tamtych czasach . Chciałabym również zobaczyc budowle tamtych czasów. Jak je budowano i z czego czerpano pomysły. Miom zdaniem bardzo ciekawie byłoby życ w średniowuieczu.
278 4 278