Odpowiedzi

2010-01-20T17:04:25+01:00
Cukierki czekoladowe=9zł
orzechowe=14zł
(8*9+2*14):10=(72+28):10=100:10=10
odp.:kilogram tej mieszanki kosztuje 10zł
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-20T17:04:32+01:00
Czekoladowe :
8kg *9zł = 72 zł

orzechowe :
2kg * 14 zł = 28 zł

mieszanka :
72zł + 28zł = 100 zł

100 zł : 10 = 10 zł
2010-01-20T17:08:35+01:00
Dane:
9zł-cena za kg cukierków czekoladowych
14zł-cena za kg cukierków orzechowych

8kg*9zł=72zł -cena za 8kg cukierków czekoladowych
2kg*14zł=28zł --cena za 2kg cukierków orzechowych

72zł+28zł=100zł--cena za 10kg mieszanki cukierków
100zł:10kg=10zł

Odp:cena za 1kg mieszanki jest równa 10zł