Hejka;) Za jakiś czas muszę prowadzić sama lekcje WOS-u pt."Ziemia-błękitna planeta". Chodzi w nim między innymi o efekt cieplarniany, dziurę ozonową, kwaśne deszcze, niedobór wody itp. I muszę sprawić żeby ta lekcja naprawdę zaciekawiła moją klasę. Ma ktoś może jakiś pomysł w jakim sposób mogę ich zachęcić??? Co mogę przygotować na to lekcje???

3

Odpowiedzi

2010-01-20T18:54:53+01:00
W interneci można znależć wiele ciekawych i zarazem strasznych wiadomości na temat stanu naszej planety. Proponuje też abyś prygotowała symulacjemultimedialną lub wyświetliła coś za pomocą rzutnika( napewno jest w szkole) Spróbuj też znaleść w necie ciekawy film. Fajny też jest eksperyment z wykorzystaniem produktów niszczących naszą planet.
2010-01-20T18:55:11+01:00
Może prezentacja w Power Point na ten temat? Oczywiście jeżeli w klasach jest możliwość wyświetlenia tego. Możesz pokazać jakiś film. Napewno znajdziesz jakiś na YouTube. Wystarczy ze wpiszesz odpowiednie hasło ;) poza tym możesz zacząć też od zadania klasie pytania dlaczego Ziemię nazywa sie błekitną planetą. A potem przejść jakoś do tematu, wspominając o tym, że jest ona zanieczyszczana, czego skutkiem są kwaśne deszcze itd. ;) Temat jest dość obszerny, więc łatwo coś wymyśleć.
2010-01-20T18:58:23+01:00
Wiem jak to jest, gdybys nie wiadomo jaki tekst dala nikt nie chce sluchac...
1. Musisz tekst zrobic tak zeby oni go zrozumieli...
2.Zrobic jakas smieszna prezentacje(Jezeli masz zrobic) lub naryzowac cos smiesznego zwiazanego z ta lekcja
3.Podczas np.jezeli bedziesz miec prezentacje lub bedziesz cos czytac to np. Mozesz nagle przerwac i zadac pytanie o to co mowilas lub o to co dopiero bedziesz mowic

A i jeszcze bym zapomniala...
U nas na historii jak dziewczyna opowiadala o wojnie a klasa nie chciala sluchac to nagle wyciagla kasztany i zaczela tak jakby turlac, rzucac po klasie i opowiadac o granatach,a klasa sie smiala ale sluchala z zaciekawieniem ;]