W sklepie ze słodyczami można kupić dwa rodzaje cukierków :Pawełki po 10 zł 50 gr za kilogram oraz Marcinki-1,2 razy droższe od Pawełków.Ile reszty zostanie z banknotu o nomirale 20 zł po zakupieniu 30 dag Pawełków i 0,6 kg Marcinków

3

Odpowiedzi

2009-09-30T17:19:48+02:00
0,3*10,5+0,6*(10,5*1,2)=3,15+0,6*12,6=3,15+7,56=10,71
20-10,71=9,29[zł]
Otrzyma reszty 9,29zł.
2009-09-30T17:24:05+02:00
Pawełki - 10,50 zł
Marcinki - 10,50 zł × 0,5 = 15,75 zł

30 dag Pawełków kosztuje:
10,50 zł × 0,3 kg = 3,15 zł

0,6 kg Marcinków kosztuje:
15,75 zł × 0,6 kg = 9,45 zł

3,15 zł + 9,45 zł = 12,60 zł

20 zł - 12,60 zł = 7,40 zł

Z banknotu o nominale 20 zł zostanie 7,40 zł reszty.
2009-09-30T18:52:16+02:00
0,3*10,5+0,6*(10,5*1,2)=3,15+0,6*12,6=3,15+7,56=10,71
20-10,71=9,29[zł]
Otrzyma reszty 9,29zł.