Zad1 Bluza kosztowała 24 zł, potem zdrożała o 10%, a następnie staniała o 10%.Oblicz cenę po tych zmianach. Zad2 za 2 kg jabłek i 3kg moreli zapłacono 16,50 zł.Kilogram jabłek kosztował 1,50 zł.Ile kosztował kilogram moreli? Ułóż równanie i rozwiąż je. Zad3 samochód przejechał połowę drogi z prędkością 80km/h,a pozostałą z prędkością 60km/h.Oblicz średnią prędkość samochodu. Bardzo proszę o odpowiedzi,muszę mieć je jeszcze dzisiaj...

3

Odpowiedzi

2010-01-20T20:42:17+01:00
Zad 1
24-100%
.X - 10%

x=(24*10):100=240/100= 2,4
24+2,4=28,4- cena po podwyżce

28,4-100%
...X-10%

x=(28,4*10): 100= 248/100= 2,48

28,4-2,48= 25,92- cena po obniżce

zad2
1,50*2= 3
16,5-3= 13,5
13,5/3=4,5- cena za 1kg brzoskwiń

zad3
80+60=140
140/2=70- średnia prędkość
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-20T20:45:12+01:00
1)
24zł ------- 100%
x ---------- 110%
x=24*110/100=26,4 - cena bluzki po podwyzce

26,4 -------- 100%
2,64 -------- 10%
26,4-2,64=23,76 - cena poobnizce

2)
x-1 kg jablek
y-1kg moreli

x=1,5zl

2x+3y=16,50zł
2*1,5+3y=16,50
3y=16,5-3zl
3y=13,50zl
y=4,50zł - tyle kosztowal kg moreli

3)
80+60/2=140/2=70km/h - srednia predkosc

mam nadzieje ze pomoglam :)
licze na naj:)
4 5 4
2010-01-20T20:54:39+01:00
Zad1
24*10%=24*0,1=2,4(zł)
24+2,4=26,4 (zł)
26,4*10%=26,4*0,1=2,64(zł)
26,4-2,64=23.76(zł)

Zad2
x-cena za kilogram moreli

2*1,5+3x=16,5
3+3x=16,5
3x=13,5
x=4,5(zł)

Zad3
s₁-droga w jedna strone
s₂-droga w druga strone
t₁-czas w jedna strone
t₂-czas w druga strone
V-średnia predkość

s₁=s₂
80=s/t₁
60=s/t₂

s/t₁*¾ = s/t₂
¾/t₁ =1/t₂
3/4t₁=t₂
V=2s/t₂+3/4t₂
V=2s/1¾t
V=s/⅞t
V=8/7*s/t₂
V=8/7*60
V=68 4/7 (km/h)