Odpowiedzi

2009-09-30T18:09:48+02:00
15+20+25=60
60:3=20
Odp. Za kilogram mieszanki zapłacimy 20 złotych.
  • Użytkownik Zadane
2009-09-30T18:15:07+02:00
15zł x0,33= 4,95zł
20zł x 0,33= 6,60zł
25zł x 0,33=8,25 zł

4,95+6,60+8,25= 19,80zł – tyle kosztuje 1 kg mieszanki
Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-30T18:33:59+02:00
Cena pierwszych cukierków -15zł
cena drugich cukierków 20zł
cena trzecich cukierków 25zł

15zł + 20zł +25zł=60zł (dodajemy czyli robimy mieszankę)
60zł/3 (dzielimy ponieważ sa 3 rodzaje)
20zł (cena za kg mieszanki)
1 4 1